Przejdź do treści
Strona główna » Współczesność » Projekty społeczne i edukacyjne

Projekty społeczne i edukacyjne

 • Muzeum na kółkach

  Muzeum na kółkach

  „Muzeum na kółkach” jest mobilnym projektem edukacyjnym, który na szeroką skalę przybliża historię polskich Żydów i przywraca pamięć o lokalnych społecznościach żydowskich. To także doskonała platforma współpracy z lokalnymi aktywistami i partnerami instytucjonalnymi, którzy realizują własny program wydarzeń edukacyjnych towarzyszących wystawie w swojej miejscowości...‏‏‎ ‎Czytaj dalej »
 • Pokaz filmu „Dowód tożsamości”

  Pokaz filmu „Dowód tożsamości”

  Wydawać by się mogło, że jako społeczeństwo polskie dość sporo wiemy na temat historii Żydów. Nasuwają się skojarzenia z II wojną światową i holokaustem. A ile wiemy o ciężarze psychicznym, z jakim zmagają się Żydzi dzisiaj? Co wiemy o ich codziennych problemach?‏‏‎ ‎Czytaj dalej »
 • Dzień Kultury Żydowskiej z dr. Gniewomirem Zajączkowskim

  Dzień Kultury Żydowskiej z dr. Gniewomirem Zajączkowskim

  17.06.2021 r., wydawać by się mogło, że będzie to dzień jak każdy inny. Nadchodzi lato, koniec roku szkolnego… Czas drukowania świadectw i lekcji powtórzeniowych. Jednak inaczej wyglądało to w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie...‏‏‎ ‎Czytaj dalej »
 • Projekt odnowienia cmentarza żydowskiego w Trzemesznie

  Projekt odnowienia cmentarza żydowskiego w Trzemesznie

  We wrześniu 2021 r. został zawiązany w Urzędzie Miejskim Trzemeszna zespół osób mających pracować społecznie na rzecz zadbania o miejscowy cmentarz żydowski, który ograbiony z macew, po wojnie był pozostawiony sam sobie i zarastał...‏‏‎ ‎Czytaj dalej »